Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  Pfeil
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Проекти
Центр надання адміністративних послуг
Адміністративні послуги
Структура та графік роботи ЦНАП
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...
Перелік населених пунктів
Завантажити документ:

Відзнакою Попільнянщини «Гордість району» нагороджено двох видатних людей Надрукувати Надіслати електронною поштою
08.06.2015
4 червня на 32 сесії районної ради прийнято рішення про нагородження відзнакою Попільнянщини „Гордість району” за вагомий особистий внесок у розвиток української національної ідеї, духовності, мови і культури двох відомих уродженців нашого краю - Бориса Остапенка та Касяна Євченка.
Остапенко Борис Васильович народився 4 грудня 1943 року в с.Лозовики ( нині Миролюбівка) Попільнянського району. В 1969 році закінчив філологічний факультет Житомирського державного педінституту імені І.Франка. Був на журналістській роботі. В 2001 році став лауреатом премії Національної спілки журналістів України „Золоте перо”. Член Національної спілки письменників України.
Автор поетичних збірок „Калинова любов” („Молодь”, 1972 р.), „Шагренева трава” („Радянський письменник”, 1991 р.), „Світло борозни” („Дія”,2005 р.), „Уведення до храму” (Житомир, ГІН Пасічник М.П.), книжечок для дітей „Співучий млин” , „Перший сніг”, численних публікацій у журналах „Вітчизна”, „Дніпро”, „Київ”, „Україна”, „Прапор”, колективних збірниках та альманахах, у газеті „Літературна Україна”, часописі „Дукля”, який видається у Словачинні.
За книжку вибраних творів „Уведення до храму” Б.Остапенку було присуджено Всеукраїнську премію премію імені Івана Огієнко за 2009 рік.
В 2012 році лауреат обласної премії імені Михайла Клименка.
Касян Дмитрович Євченко народився 20 березня 1925 року в селі Жовтневе Попільнянського району. Пережив голод 1932-33 років, брав участь у бойових діях Другої Світової війни, був поранений.
Після війни вступив до класу бандури Київської вечірньої консерваторії, в 1950 році був зарахований на посаду артиста оркестрової групи Українського державного народного хору.
Саме в цьому уславленому колективі відбулося його становлення як музиканта, майстра, художника, творця.
Коли настала пора іти на заслужений відпочинок, Касян Дмитрович повертається до рідного села, де збудував собі будиночок, обладнавши як справжній куточок мистецтва (власноруч у своїй сільській майстерні виготовляв унікальні музично-побутові інструменти: гук, бухало, коза, свистало, сурма, попало, трембіта, цимбали, козобас, ліра, ріг, сопілки, кобза).
Відкрилася друга сторінка життя Касяна Євченка. На базі Жовтневого сільського будинку культури створив ансамбль троїстих музик, який вперше про себе заявив під час святкування 1100 - річчя міста Житомира. В 1986 році ансамбль троїстих музик переріс в ансамбль народних музик «ГУК». В 1987 році Постановою Міністерства культури України колективу присвоєно звання «Самодіяльний народний».
Понад усе вже немолодий чоловік прагнув передати свої знання, уміння, любов до української пісні підростаючому поколінню. І ця мета привела його на поріг Попільнянської дитячої музичної школи, в якій шановний маестро працював до останнього дня свого життя. А задум був таким... Створити ще один колектив, але дитячий, і щоб грали на таких самих інструмента, що й дорослі, тільки менших за розмірами. Так був створений дитячий ансамбль «Гучок», а невдовзі й «Гученя» - які дублюють і костюми, і інструменти дорослого «Гука».
Понад100 державних нагород, медалей, подяк та грамот. Майже 300 публікацій про нього. Позаду 37 держав світу з гастрольними концертами. Власноруч змайстрував більше 70 самобутніх народно-побутових музичних інструментів.
Касян Дмитрович Євченко помер 24 жовтня 2009 року. Похований у рідному селі Жовтневому.
 
< Попередня   Наступна >
Вони захищали Україну
Центр допомоги учасникам АТО
Випадкові фотографії
Дубовий хрест в селі Єрчики
Дубовий хрест в селі Єрчики
Опис: Дубовий хрест на місці захоронення жертв голодомору 1932-1933 років в селі Єрчики. 2000 р.
Поминальний православний хрест
Поминальний православний хрест
Опис: Поминальний православний хрест на місці масового захоронення жертв голодомору в смт Корнин. 1993 рік.
Поминальний православний хрест
Поминальний православний хрест
Опис: Поминальний православний хрест по жертвам голодомору 1932-1933 рр. на сільському цвинтарі в селі Романівка. 1998 р.
Хто Online
Лічильник

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten