Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  PfeilГоловна сторінка arrow Районний сектор УДСНС інформує arrow 101-інформує, попереджає!
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Реєстр колективних договорів
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Проекти
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...
Перелік населених пунктів
Завантажити документ:

101-інформує, попереджає! Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.07.2017
Аналіз  минулорічного проведення заготівлі кормів та жнив свідчить про серйозні недоліки в забезпеченні протипожежного захисту при збиранні та зберіганні врожаю. Як наслідок, під час збирання врожаю минулого року в Попільнянському районі  виникло 2 пожежі  (с.Ходорків  ТОВ «Гетьман Самойлович-Агро» місце зберігання сіна вогнем знищено 60 тон сіна та пошкоджено будівлю,    жителя с. Попільня вогнем знищено ячмінь на площі  0,8 га. Збиток від пожеж становить 113 тисяч гривень.
Причиною подібного становища є висока зношеність сільськогосподарської техніки, незабезпеченість її іскрогасниками та первинними засобами пожежогасіння, низький рівень знань працівниками вимог пожежної безпеки, неналежна, а подекуди повна відсутність сторожової охорони та чергування пожежних команд. Ці та інші недоліки є результатом незадовільної організації керівників фермерських та сільськогосподарських підприємств.
Випадки пожеж свідчать, що керівники багатьох сільськогосподарських підприємств нехтують вимогами пожежної безпеки в період підготовки та проведення жнив. Значна кількість хлібних масивів не готуються до збирання врожаю. У господарствах схематичні плани протипожежного захисту врожаю не складають.
Люди, залучені до збирання врожаю, належної підготовки в обсязі програми пожежно-технічного мінімуму не мають.
Щоб запобігти втратам хліба від пожеж, слід вчасно готуватися до жнив, та виконувати наступні заходи :
1. Керівник господарства  чи підприємства повинен призначити конкретних осіб, що мають відповідати за підготовку збиральних машин і агрегатів, організувати вивчення пожежно-технічного мінімуму,  проведення інструктажів  з дотриманням правил пожежної  безпеки в місцях збирання, зберігання зерна та заготівлі грубих кормів.
До початку збирання врожаю всі без винятку бригадири, агрономи, механіки, завідувачі зернотоків, комбайнери, їхні помічники, трактористи та водії  повинні вивчити правила техніки безпеки в обсязі програми пожежно-технічного мінімуму, скласти заліки та отримати спеціальне посвідчення.
Усі робітники і службовці, залучені до збирання та заготівлі грубих кормів, мають бути проінструктовані під розписку щодо заходів пожежної безпеки. Особи, які не пройшли інструктажу, до таких робіт не допускаються.
2. До  початку збирання врожаю  вся сільськогосподарська техніка має бути відремонтована, обладнана надійними протипожежними захисними пристроями, забезпечена первинними засобами пожежогасіння і прийнята спеціально-технічною комісією, яка призначається керівником господарства. Про готовність техніки комісією складається акт.
Випускні труби двигунів машин та агрегатів повинні  бути обладнані надійними іскрогасниками. Слід постійно перевіряти щільність з’єднання випускної труби з патрубком колектора та колектора  - з блоком двигуна.
Пожежні машини, мотопомпи, інша пристосована для гасіння пожеж техніка має бути справною. Пожежні автомобілі необхідно  обладнати пристроями для гасіння пожеж хліба на корені.
На зернових майданчиках, точках і польових таборах треба підготувати необхідний запас швабр, лопат, щоб за потреби доставити їх до місця пожежі.
3. Перед дозріванням колосових  (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання до лісових масивів і торфовищ, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) та оборані смугою завширшки не менш як 4м.
У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити  на ділянки площею не більш як 50га. Між ділянками слід робити прокоси не менш як 8м завширшки.  Посередині прокосів повинна проорюватися смуга не менш як 4м завширшки. Організовується цілодобова охорона полів. Тимчасові дороги й стежки, що прокладені через хлібні поля, мають перекриватися.
Біля хлібних масивів необхідно встановити знаки або попереджувальні таблички про заборону куріння, застосування відкритого вогню, проходу через хлібні масиви.
Тимчасові польові стани слід розташовувати від хлібних масивів, скирт (стогів) соломи, копиць сіна, токів на відстані не ближче як за 100м, а від будівель – не менше як 50м. Майданчики польових станів  та зернотоків оборюються смугою  не менш як 4м завширшки.
У період збирання врожаю забороняється спалювання стерні та жнивних залишків.
Скирти (стоги), штабелі дозволяється розташовувати попарно, при цьому розриви між скиртами (стогами), штабелями в одній парі мають бути не менше як 6м, а між сусідніми парами – не менш як 30м. Протипожежні розриви між парами проорюються смугою не менше 4м завширшки на відстані 5м від основи скирти (стогу), штабеля.
Площа основи однієї скирти (стогу) не повинна перевищувати 300м2, а штабеля пресованого сіна чи соломи  -  500м2
Відстань від скирт(стогів), штабелів грубих кормів повинна бути не менше як 15 м до ліній електропередач, 20м – до доріг, 50м – до будівель та споруд.
Біля штабеля пресованого сіна чи соломи необхідно мати два гаки завдовжки не менш як висота штабеля.
Місця постійного скиртування обгороджуються, обладнуються блискавкозахистом, забезпечуються первинними засобами пожежогасіння.
Зернові майданчики чи токи повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння, а люди, що працюють на них, мають твердо знати свої обов’язки  на випадок пожежі. На токах установлюються звукові сигнали  для сповіщення про пожежу.
При пожежних депо необхідно організувати цілодобове чергування членів добровільних пожежних дружин або пожежно-сторожової охорони, забезпечити їх телефонним зв’язком.
Розрив між копицями сіна, що має підвищену вологість, повинні становити не менш як 20м. У копицях сіна з підвищеною вологістю, схильного до самозаймання, необхідно в продовж 60 днів  після скиртування здійснювати температурний контроль за допомогою ртутних термометрів, які встановлюють у металеві труби і розміщують у копиці на різних глибинах . Якщо температура перевищує +50ºС , копицю слід розібрати й просушити.
4. Корпуси комбайнів оснащуються заземленим металевим ланцюгом, що торкаються землі.
Не допускаються до роботи комбайни, трактори та автомашини без букових  щитків капотів і ті, що мають підтікання пального та мастила.
На тракторах, що працюють тросоворамочною волокушею, трос або ланцюг  повинен бути такої довжини, щоб солома розміщувалась на  відстані 5м від трактора. На гаку троса встановлюється обмежувач, який перешкоджає ковзанню кільця по тросу.
Ремонт і стоянка збиральних машин та агрегатів за необхідності  дозволяється на відстані не ближче як 30м від хлібних масивів. Заправляти їх пальним слід  за межами хлібних масивів і тільки вдень. Система живлення, запалювання та змащування двигунів повинні бути ретельно відрегульовані. Електропроводка освітлення й сигналізації тракторів, комбайнів, автомашин має бути надійно прикріплена  та забезпечена доброю ізоляцією.
Збиральні агрегати, які вийшли в поле та не відповідають вимогам правил пожежної безпеки, слід негайно вилучати з роботи до усунення несправностей.                                
Пам’ятайте :  пожежа –  це не стихія природи, а як правило  результат людської недбалості!
 
Начальник Попільнянського районного сектору
Управління ДСНС у Житомирській обл.
підполковник служби цивільного захисту                                А.Ю. Чумак    
  
 
< Попередня   Наступна >
Вони захищали Україну
Центр допомоги учасникам АТО
Випадкові фотографії
Відкриття пам’ятного знаку жертвам голодомору
Відкриття пам’ятного знаку жертвам голодомору
Дубовий хрест в селі Єрчики
Дубовий хрест в селі Єрчики
Опис: Дубовий хрест на місці захоронення жертв голодомору 1932-1933 років в селі Єрчики. 2000 р.
Попільнянська гімназія №1
Попільнянська гімназія №1
Хто Online
Лічильник

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten