Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  PfeilГоловна сторінка
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Проекти
Центр надання адміністративних послуг
Адміністративні послуги
Структура та графік роботи ЦНАП
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...
Перелік населених пунктів
Завантажити документ:
Державні сайти
 
Spacer Pic

Життя віддане творчості Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.10.2010

 В районі вшановано пам’ять Касяна Дмитровича Євченка - відомого в Україні музиканта, майстра народних інструментів, керівника ансамблів "ГУК" "ГУЧОК" та "ГУЧЕНЯ".

 

Касян Дмитрович Євченко народився 20 березня 1925 року  селі Жовтневе Попільнянського району. Воював на фронтах Великої Вітчизняної війни. Після війни працював на Київському головпоштампі. В 1948 році вступив  до Київської вечірньої консерваторії, де навчався по класу бандури. Більше тридцяти років працював в Державному хорі імені Григорія Верьовки.

 

Своє життя Касян  Дмитрович присвятив культурі та мистецтву, він змайстрував  більше семи десятків самобутніх, неповторних народних музичних інструментів. Це і народні інструменти, які майстер повернув із забуття – бухало, цопало, свистало, сурма, ріг, козобас. А такі інструменти як коза та гук – були власні витвори майстра. 

 

24 жовтня 2009 року К.Д. Євченко пішов з життя та залишив нам великий скарб – свої музичні інструменти, в яких сміється та плаче його душа.

 

 

В 1983 році в c. Жовтневому  К.Д. Євченко створив  ансамбль троїстих музик, який вперше заявив про себе на святкуванні 1100-річчя м. Житомира. В 1986 році колектив став називатися ансамбль народних музик "Гук". В 1987 році ансамблю присвоєно звання «Самодіяльний народний». В 2000 році Касян Дмитрович організував два дитячі колективи «Гучок» та «Гученя».

"Гук", "Гучок" та "Гученя"– це унікальні колективи, єдині в Україні. Унікальність їх полягає в тому, що всі інструменти на яких грають дорослі і діти виготовлені їх керівником власноруч. 

За короткий час колектив став відомий в Україні та за її межами. Його неодноразово запрошували до Києва, Тернополя, Львова, Харкова, Запоріжжя, Росії, Білорусії, Прибалтики та Польщі,. "Гук" представляв Україну на Міжнародному фестивалі «Золоте руно» (м. Сочі), приймав участь в Сорочинських ярмарках, тричі брав участь у звітних концертах Житомирщини в Національному палаці культури.

 

22 жовтня в районі проведено день пам’яті Касяна Євченка. Заходи розпочалися на сільському кладовищі в селі Жовтневому, на могилі артиста. До місця спочинку майстра прийшли рідні, жителі села.

 

В Попільнянській музичній школі відкрито клас пам’яті Касяна Євченка та встановлено меморіальну дошку. В кімнаті музичної школи відтепер будуть зберігатися музичні інструменти, створені майстром. Їх до кімнати-музею передала дружина майстра Лариса Володимирівна. Також музей зберігатиме світлини, грамоти та нагороди, матеріали з газет, які відображають творчий та життєвий шлях Касяна Дмитровича.

 

В районному будинку культури пройшов вечір пам’яті «Життя віддане творчості». Вечір розпочався демонстрацією телефільму «Ой да ішли хлопці з ярмарку»,  який створила в 1991 році режисер Оксана Бабешко на студії «Укртелефільм». Головні герої та виконавці фільму - учасники ансамблю "Гук".

 

Згадати митця прийшли його учні, колеги, друзі, ті кому Касян Дмитрович відкрив світ народної музики та співу. Участь в концерті взяли хор районного будинку культури, ансамбль «Хмелецвіт» та сімейний дует Лукашенко з Жовтневого, тріо «Віра» з Новоград – Волинського, Лідія Березнюк солістка гурту «Молодички» з Андрушівки, «корнинський соловейко» Леся Світлишина солістка  Київського театру пісні «Славія» та звичайно ансамблі "Гук," "Гучок" та "Гученя".

 

Кожен, хто виходив на сцену висловлював слова вдячності та шани талановитій людині, мудрому вчителю та наставнику.

 

Касян Дмитрович  Євченко  був закоханий в свою справу, вкладав в кожен інструмент свою душу. Та не тільки в музичні інструменти вкладав він частинку своєї душі, а й в дітей та був наставником та вихователем для викладачів Попільнянської музичної школи, в якій працював.

Все що він робив – все йшло з невичерпної любові до рідного краю, з національної гордості, з бажання показати всьому світу, яка насправді українська душа. І це йому вдалося.

 
< Попередня   Наступна >
Порядок надання житлових субсидій
Вони захищали Україну
Центр допомоги учасникам АТО
Випадкові фотографії
Пам’ятник на місці захоронення жертв голодомору
Пам’ятник на місці захоронення жертв голодомору
Опис: Пам’ятник на місці захоронення жертв голодомору 1932-1933 років, в селі Турбівка, 2007 рік.
Поминальний православний хрест
Поминальний православний хрест
Опис: Поминальний православний хрест по жертвам голодомору 1932-1933 рр. на сільському цвинтарі в селі Романівка. 1998 р.
Православні поминальні хрести
Православні поминальні хрести
Опис: Православні поминальні хрести жертвам голодомору на двох кладовищах в селі Паволоч. (2004 – 2006 р.р.)
Курс валют НБУ
Курси валют на PROext
Погода в Попільні
Погода в Україні
Хто Online
Лічильник
Експорт новин

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten