Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  PfeilГоловна сторінка
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Наші контакти
Пошук
Посилання
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Проекти
Центр надання адміністративних послуг
Адміністративні послуги
Структура та графік роботи ЦНАП
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...
Перелік населених пунктів
Завантажити документ:
Державні сайти
 
Spacer Pic

Як на Житомирщині працюватиме принцип «гроші йдуть за пацієнтом» Надрукувати Надіслати електронною поштою
17.10.2017
Медична реформа – це не лише реорганізація медичних установ, створення госпітальних округів та рад. В першу чергу, це надання якісних медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».
Від того, наскільки якісно надаватиме медичні послуги, залежатиме заробітна плата фахівця. Лікарів пацієнти обиратимуть самостійно, у будь-якій лікарні, а не за пропискою.
Про це говорить начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик, коментуючи законопроект № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», який народні депутати прийняли в першому читанні.
За його словами, реформування галузі – це насамперед доступні медичні послуги та лікарські засоби для всіх категорій населення області незалежно від матеріального становища пацієнтів. Адже за даними досліджень, 49% українців відмовляються від лікування через брак коштів. Ще 69% із-зі цієї ж причини займаються самолікуванням, що часто призводить до негативних наслідків.
«З початку 2017 року ми розпочали підготовчий етап реформування галузі на Житомирщині – створили чотири госпітальні округи та відповідно обрали керівництво госпітальних рад. Наступний і дуже важливий етап – створення інститутів сімейних лікарів за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», який має запрацювати з 1 січня 2018 року. Кошти будуть спрямовуватись на оплату конкретних медичних послуг та лікарських засобів, наданих пацієнтам, а не на утримання інфраструктури закладів охорони здоров'я. Тобто, кожен пацієнт обирає собі лікарню та фахівця – сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Безкоштовно населення отримуватиме медичну допомогу від свого лікаря: профілактичний огляд, обстеження, медичний супровід, призначення діагностичних обстежень та ліків, корегування лікування та направлення до лікарів-спеціалістів. Саме за якість надання цих послуг платитиме держава медичним закладам», – зазначає Микола Суслик.
У результаті запровадження нової моделі фінансування бюджетні кошти будуть використовуватись ефективніше, а громадяни отримають більш якісний медичний захист. Крім цього, визначено чіткий перелік послуг – так званий «гарантований пакет», за який повністю платить держава:
1.Екстренна допомога – невідкладна допомога, термінова операцію в т. ч. серцевий напад, інсульт, апендицити, переломи.
2.Первинна допомога – лікарі первинної ланки (сімейний лікар, терапевт, педіатр).
3.Паліативна допомога – перш за все надання адекватного знеболювання пацієнтам, які мають смертельні захворювання.
4.Медична допомога дітям до 16 років.
5.Медична допомога у зв’язку з вагітністю та пологами.
«Для того, щоб жителі Житомирщини отримували якісні медичні послуги, потрібно щоб лікар думав, як краще надати допомогу. Від того, наскільки фахівець буде уважним до хворого, наскільки пацієнт буде задоволений якістю обслуговування та послуг, і залежатиме заробіток фахівця. Адже медичні заклади самостійно визначатимуть штат та зарплату свої працівників. Це збільшить кількість професіоналів, зокрема, молодих лікарів, які стануть конкурентними на ринку праці», – впевнений начальник управління ОДА.
Також він наголошує, що держава гарантує повну оплату медичних послуг і лікарських засобів учасникам бойових дій та іншим особам відповідно до ст.6 та ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Нагадаємо, що Житомирщина активно включилась в процес запровадження системи реімбурсації лікарських засобів. І вже з квітня за програмою «Доступні ліки» майже 200 тисяч жителів отримали безкоштовно або з незначною доплатою препарати на суму більше 10 млн грн.
Довідково: Прийняття та реалізації проекту Закону, запровадження в Україні нової системи фінансування охорони здоров'я та залучення до постачання медичних послуг закладів охорони здоров’я усіх форм власності та фізичних особі-підприємців сприятиме:
•забезпеченню доступності медичних послуг та лікарських засобів, не залежно від матеріального становища пацієнтів;
•зміцненню здоров’я та подовженню тривалості життя населення України;
•зростанню рівня задоволеності населення вітчизняною системою охорони здоров’я;
•збільшенню ефективності використання бюджетних коштів;
•зміцненню ролі місцевого самоврядування, зокрема об’єднаних територіальних громад, в розвитку системи надання медичної допомоги;
•створенню передумов для розвитку конкуренції в системі охорони здоров’я, збільшенню інвестиційної привабливості вітчизняної системи охорони здоров’я;
•підвищенню якості медичного обслуговування, впровадженню  науково обґрунтованих та економічно ефективних методів роботи, забезпеченню дотримання клінічних настанов та медичних стандартів.
 
< Попередня   Наступна >
Порядок надання житлових субсидій
Вони захищали Україну
Центр допомоги учасникам АТО
Випадкові фотографії
Пам’ятник жертвам голодомору
Пам’ятник жертвам голодомору
Опис: Пам’ятник жертвам голодомору на російському кладовищі в селі Ходорків 2008 р.
Річка
Річка
Вид Попільні
Вид Попільні
Курс валют НБУ
Курси валют на PROext
Погода в Попільні
Погода в Україні
Хто Online
Лічильник
Експорт новин

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten