Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  PfeilГоловна сторінка
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Проекти
Центр надання адміністративних послуг
Адміністративні послуги
Структура та графік роботи ЦНАП
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...
Перелік населених пунктів
Завантажити документ:
Державні сайти
 
Spacer Pic

Щеплення: за чи проти, - розмова з педіатром-інфекціоністом Надрукувати Надіслати електронною поштою
09.11.2018
Про важливість щеплення за загальним профілактичним календарем, та про рекомендаційні вакцини, про які навіть не кожен знає, говорили з педіатром-інфекціоністом Житомирської центральної міської дитячої лікарні Анною Кухарук.
 
 - Які обов’язкові щеплення дітям та з якого віку потрібно робити?
 
- Обов’язковий календар щеплень, як його звикли називати батьки, це досить умовна назва. Адже загальний профілактичний календар щеплень – це те, що забезпечуються державою, що держава гарантує безкоштовно. У наш календар щеплень входить захист від 10 хвороб. В інших державах це мінімум 13-15.
 
- Захист від яких десяти хвороб можна отримати завдяки безкоштовній вакцинації?
 
-
 Це щеплення проти туберкульозу (БЦЖ), гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, гемофільної інфекції та поліємеліту. Календар складено так, що в 1 рік дитина має отримати більшість щеплень і мати імунітет від цих захворювань.
 
- Чому щеплення варто робити з дотриманням рекомендацій по віку?
 
- Тут є багато нюансів: чим менша дитина, тим легше. Чим доросліша дитина, тим більше реактивність імунної системи. Чим старша дитина, тим більш виражена відповідь організму на вакцинацію. Це і місцеві прояви, і підвищення температури. Така особливість імунної системи.
 
Чому важливо вчасно вакцинуватися, щоб встигнути сформувати імунітет, організму потрібно виробити захисні антитіла до того, як дитина починає ходити. В рік дітки починають ходити, контактувати з соціумом. Самостійно пересуваються дитячим майданчиком – а це вже ризик заразитися. Вакцинація ж дає захист від хвороб.
 
Важливо розрізняти два поняття – колективний імунітет і власний імунітет. Це один з фактів, як можуть маніпулювати противники вакцинації. Їх позиція така: «я можу не вакцинуватися, і не буду хворіти». Це може спрацювати у випадку з інфекціями, які передаються повітряно-крапельним шляхом. До прикладу кір, про яку зараз усі говорять. Якщо ви не контактуєте з хворими на кір, немає в оточенні тих, хто може заразити, то звісно не захворієте. Проте, це не працює у випадку з гепатитом чи правцем. Тут грає роль лише власний імунітет. Або в організмі є антитіла, що виробляються внаслідок щеплення, або їх немає і тоді людина може захворіти, якщо вона не має захисту. Ризик отримати правець при будь-якій травмі слизових оболонок чи шкіри. Якщо порушена цілісність шкіри, є ризик захворіти на правець.
 
- До якого віку потрібно отримати всі щеплення?
 
- До року дитина має отримати основні щеплення, потім у 18 місяців. І далі вже з півтора року лише ревакцинація для того, аби підтримати антитіла на певному захисному рівні. І кожні 10 років для дорослих також необхідна вакцинація від дифтерії та правцю – гарантовані державою, безкоштовні.
 
- Які щеплення ви рекомендуєте робити своїм пацієнтам, котрі не входять до загального профілактичного календарю?
 
- Крім загального календаря є й інші щеплення. Вони не заборонені державою, але відносяться до рекомендованих. Особлива увага до пацієнтів з групи ризику, усіх, хто має якісь супутні захворювання. Хворих маємо захищати ще більше, ніж здорових.
 
Перше щеплення, про яке варто знати кожній молодій мамі і навіть вагітній – щеплення від ротовірусу. Зробити це щеплення варто до 6 місяців 2 дози. Старше 6 місяців дітей вже не вакцинують. Також можна щепитися від вітряної віспи, менінгококу, гепатиту А, пневмококу, грипу та сказу. Для дорослих рекомендовані ще такі щеплення – кір, краснуха, паротит, якщо ви не знаєте, чи були вакциновані 2 дозами у дитинстві, гепатиту В, і подорожуючим від черевного тифу.
 
- Як і де можна придбати рекомендовані вакцини?
 
- Всі рекомендовані щеплення можна купувати в аптеках або приватних медичних центрах. Одразу потрібно відмітити, що всі вони потрапляють до України централізовано. Усі вакцини проходять перевірки і контроль. В реалізації мають бути лише вакцини з україномовною упаковкою та сертифікатом. Якщо сертифікат чи коробочка на іншій мові – значить ці препарати призначені для іншої країни. Це переважно монодозовані вакцини. Тобто одна вакцина для однієї людини.
 
- Коли не можна робити щеплення?
 
- Бажано не робити щеплення при високій температурі. Адже тоді вакцинація може пройти не поміченою організмом, адже всі сили вже направлені на боротьбу з інфекцією. Кашлі та нежить – не протипоказання до вакцинації.
 
 
< Попередня   Наступна >
Порядок надання житлових субсидій
Вони захищали Україну
Центр допомоги учасникам АТО
Випадкові фотографії
Православний поминальний хрест
Православний поминальний хрест
Опис: Православний поминальний хрест на місці масового захоронення жертв голодомору в селі Новоселиця. 1993 рік.
Свято-Миколаївська церква УПЦ МП
Свято-Миколаївська церква УПЦ МП
Відкриття пам’ятного знаку жертвам голодомору
Відкриття пам’ятного знаку жертвам голодомору
Курс валют НБУ
Курси валют на PROext
Погода в Попільні
Погода в Україні
Хто Online
Лічильник
Експорт новин

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten