Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  Pfeil
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Запобігання корупції
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Реєстр колективних договорів
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Консультації з громадськістю
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...

У Житомирському Центрі вертебрології проходять реабілітацію і жителі інших областей. Надрукувати Надіслати електронною поштою
14.06.2019
Оновлений Центр вертебрології та реабілітації на Житомирщині допомагає покращити здоров’я не лише жителям області, але й людям з інших регіонів. Так до Центру приїжджають з Вінницької, Рівненської, Київської областей і зі столиці.
 
Вже вдруге на курс лікування до Житомирського центру вертебрології та реабілітації приїжджає житель міста Бровари Київської області. Молодий хлопець два роки тому отримав травму спинного мозку та хребта, внаслідок чого має порушення опорно-рухового апарату.
 
«У Центрі вертебрології лікуюсь вже вдруге. Проходжу тут фізичне лікування, електростимуляцію верхніх та нижніх кінцівок, парафінові процедури. Відчуття чудові, є покращення. Порівняно з першим разом – я бачу позитивні зміни», – розповідає Влад Ткаченко.
 
Дідусь Влада – Анатолій Ткаченко – теж наразі проходить лікування та оздоровлення у Центрі та допомагає онукові.
 
«Мій онук вже вдруге тут лікується. Він має травму шиї, через невдале пірнання на морі. Він задоволений тими зрушеннями, що відчуває, і розуміє, що потрібен час та бажання працювати», – відмічає Анатолій Ткаченко.
 
Влад розповів, що періодично проходить лікування у різних реабілітаційних центрах. За його словами, у кожному закладі свої лікарі, процедури та вправи.
 
«Різниця у закладах – процедури і вправи. В одному вважають, що краще дати навантаження на одну групу м’язів, а в іншому – дають більше навантаження на іншу групу м’язів. Різниця у заняттях, але їх можна скорегувати, щось відняти або ж додати відповідно до своїх відчуттів. Варто проконсультуватися зі своїм лікарем та реабілітологом. Якщо лікар вважатиме це за необхідне, то додасть ці вправи до курсу лікування», – зазначає молодий чоловік.
Він розповідає, що у Центрі вертебрології є електростимуляції, чого немає в деяких інших аналогічних закладах. Також тут застосовують підвісну терапію.
 
«Це другий заклад, який підтвердив, що у підвішеному стані є рухи в ногах. Коли організм знаходиться у гравітації, знімається вся напруга і тоді можеш показати, що м’яз працює. І тоді непросто пасивно розвиваєш рух, тобі допомагають, а переходиш на новий етап – активно-пасивний: починаєш включатися в роботу, включається м’яз, а реабілітолог тільки допомагає розвивати рух і підкачувати м’язи», – наголошує Влад Ткаченко.
 
За його словами, вдома теж можна і потрібно виконувати вправи, які прописує реабілітолог. Проте таких унікальних тренажерів, як у Центрі, у домашніх умовах немає.
 
«Це дуже важливо – відчути. Коли бачиш, що з’являється хоч якийсь мінімальний рух. А мінімальний рух можна розвинути до ідеального. Не потрібно опускати руки і казати, що не вийде. Так, це займе більше часу, ніж очікуєш, але потрібно працювати. Докладаєш зусилля і бачиш ефект. І ти рухаєшся далі», – запевняє Влад.
 
Молодий пацієнт наголошує, що бажано проходити нові курси лікування, коли відчуваєш, що готовий до нових навантажень та змін. Адже у таких закладах навчають новим вправам, зміцнюють здоров’я медикаментозною терапією.
 
«Скільки можна займатися вдома? Місяць, два чи три. А медичний заклад дає ще й медикаментозне лікування для покращення провідності та відновлення нервових імпульсів, покращення фізичного здоров’я. Якщо є можливість, то лікування можна проходити і щомісяця. Проте залежить від того, наскільки людина може витримати ці фізичні навантаження, і скільки часу їй потрібно, щоб відновитися. Постійно ніхто не може працювати. Тому перерви все ж потрібні», – розповідає Влад Ткаченко.
 
Особисто він вже розробив для себе певну схему між відпочинком та новим етапом лікування.
 
«У своєму випадку я роблю перерви у місяць-два. З яких я два тижні вдома відпочиваю, практично не роблю нічого, а далі виконую домашні вправи від реабілітолога. Якщо відпрацював ці вправи, відпочив, то їду знову. Відчуваю, що це вже мені дається легше», – говорить молодий чоловік.
 
Також 24-річний хлопець відмічає, що не одразу помітні зміни від лікування та занять, проте вони точно є.
 
«Зрушення відчуваються пізніше. Організм отримує лікування, навантаження. Але відчуття змін приходить набагато пізніше. Спочатку розумієш, що вдається щось нове, пробуєш і тоді відчуваєш, що дійсно вже можеш це робити», – зазначає Влад.
 
Невропатолог Тамара Ревнюк відмічає, що у пацієнта спостерігається позитивна динаміка.
 
«Він прикладає багато зусиль, наполегливо працює. Вже багато чого може робити руками, хоч ще має у них слабкість. Він вже намагається при підтримці ставати на ноги. Рухові зміни ми побачила саме в нашому Центрі. Верхня частина тіла відновлюється», – коментує лікарка Тамара Ревнюк.
 
 
< Попередня   Наступна >
Вони захищали Україну
Хто Online
Лічильник

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten
0 queries executed