Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  Pfeil
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Запобігання корупції
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Реєстр колективних договорів
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Консультації з громадськістю
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...

Право на пільги при сплаті земельного податку Надрукувати Надіслати електронною поштою
06.06.2012

До податкової інспекції надходять численні запити від громадян  щодо надання пільг по сплаті земельного податку. Враховуючи те, що на даний час проводяться підготовчі роботи для нарахування  земельного податку, ДПС України  надає роз”яснення    по  даному питанню.

Відповідно до пп.14.1.34 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) власники земельних ділянок – це фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні. Землекористувачі – це фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надано у користуваня земельні ділянки державної та комунальної власності (пп.14.1.73 п.14.1 ст.14 Кодексу).

 П.286.1 ст.286 Кодексу передбачено, що підставою для нарахуваня земельного податку є дані державного земельного кадастру, який містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачів, підготовлених згідно із законом. А підставами для надання податкових пільг є, зокрема, особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об”єкт оподаткування.

Згідно зі ст.125, 126 Земельного кодексу право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цих прав та посвідчується державним актом.

Враховуючи норми ст.206 Земельного кодексу, згідно з якою використання землі в Україні є платним, у разі якщо фізична особа користується  земельною ділянкою, але відсутні документи, які посвідчують право власності на земельну ділянку, підстав для несплати земельного податку немає. Тобто, фізичні особи, які належить до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, отримають право на пільги відповідно до ст.281 Податкового кодексу лише після отримання права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру.

Для отримання пільги власник земельної  ділянки має подати до органу податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки документи, що посвідчують його право на пільгу. При цьому, якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку, починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому виникло це право.

 З питаннями щодо порядку нарахування та сплати земельного податку звертайтеся до Попільнянської МДПІ за адресою: смт.Попільня, вул.Б.Хмельницького, 14-а,  або телефонуйте за  номерами 2-54-84, 5-13-93

Сектор взаємодії із засобами масової інформації
та громадськістю Попільнянської МДПІ
 
 
< Попередня   Наступна >
Вони захищали Україну
Хто Online
Лічильник

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten
0 queries executed