Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  PfeilГоловна сторінка
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Реєстр колективних договорів
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Консультації з громадськістю
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...
Перелік населених пунктів
Завантажити документ:
Державні сайти
 
Spacer Pic

Що має бути в громадах, аби діти не потрапляли до інтернатних закладів Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.08.2019
У кожній громаді мають бути фахівці із соціальної роботи, котрі знають особисто жителів, знайомі з їх проблемами, тому можуть максимально швидко та якісно допомогти. Національний офіс з реформи деінституціалізації запевняє, що такі фахівці допоможуть на місцях вирішити чимало проблем сімей.
 
Що може зробити фахівець із соціальної роботи в громаді:
 
·        
Якщо сім’я з дітьми потребує підтримки:
1.     Фахівець із соціальної роботи на рівні громади має своєчасно виявити сім’ю, яка перебуває або може опинитись у складних життєвих обставинах, провести оцінку її потреб та організувати надання необхідної допомоги й послуг.
2.     Гарячі сніданки та обіди в школі є дуже важливою підтримкою малозабезпечених сімей, адже часто батьки наважуються віддати дитину до інтернатного закладу через те, що не спроможні забезпечити її харчуванням.
3.     Групи продовженого дня у школі дають змогу батькам працювати повний робочий день і бути впевненими, що дитина доглянута, адже часто батьки віддають її до інтернату саме тому, що не можуть одночасно і заробляти кошти на життя, і дбати про дитину.
4.     Підвезення дітей до школи (наявність шкільного автобуса або послуги соціального таксі) дає змогу дитині щоденно відвідувати школу та повертатися додому, а не проживати в закладі.
5.     Спортивні секції, гуртки, дитячі музичні школи, організовані у громаді, забезпечать цікаве й корисне дозвілля, і діти не шукатимуть пригод на вулиці.
 
·         Якщо сім’я виховує дитину з інвалідністю або порушеннями психофізичного розвитку:
1.     Раннє втручання – це міждисциплінарна сімейно центрована комплексна допомога для сім’ї з дитиною від народження до 4-х років, яка має інвалідність, порушення розвитку чи ризик їх виникнення. Така послуга передбачає підтримку всієї сім’ї, надаючи батькам або особам, які їх замінюють, навичок, необхідних для забезпечення найкращих умов для збереження здоров’я дитини, її розвитку й освіти, ефективного інтегрування у громаду. Це допомагає запобігти прогресуванню розладів, а також запобігає інституціоналізації дітей.
2.     Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальних освітніх закладах. Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в яких, у разі необхідності, їм будуть надаватися психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, послуги з підвезення та супроводу дитини асистентом, а будівлі, класні кімнати та ін. приміщення відповідатимуть вимогам доступності, що дасть можливість усім без винятку учням навчатися й проводити час разом.
3.     Денний догляд як послуга полягає в тому, що дитина з інвалідністю або особливостями психофізичного розвитку впродовж дня перебуває під наглядом фахівців, які забезпечують її абілітацію та реабілітацію, формування і розвиток навичок, необхідних для соціалізації і самостійного життя, сприяють її повноцінній участі у повсякденних справах. Така послуга дає змогу батькам працювати, а дітям – проживати в сім’ї.
4.     Послуга тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх заміняють і здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, полягає в тому, що вони можуть скористатися допомогою команди фахівців, які забезпечать тимчасовий догляд дитини, як правило, у приміщенні суб’єкта, що надає соціальну послугу, або вдома, на період їх відсутності щороку на строк до 30 календарних днів. Це дає можливість батькам поїхати на відпочинок або оздоровлення чи зайнятись вирішенням інших сімейних питань.
 
·         Якщо виникає кризова ситуація й є загроза вилучення дитини з сім’ї:
Сім’я патронатних вихователів – це найперший крок до збереження сім’ї для дитини.
 
Якщо сталося якесь лихо і дитина залишилась без батьківського піклування (або ж в її рідній сім’ї їй загрожує небезпека і дитину терміново вилучають), її передають не до інтернату чи притулку, а в сім’ю патронатних вихователів. Це – тимчасова форма влаштування дитини, що триває зазвичай до 3-х місяців, але не більше, ніж до 6).
 
В кожній громаді має бути створена щонайменше 1 сім’я патронатного вихователя. Порядок створення і діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 No148.
 
За надання послуг із здійснення патронату над дитиною виплачується грошове забезпечення та соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.
 
Нагадаємо, що на Житомирщині вже 5 родин можуть надавати послуги патронатного вихователя.
 
·         Якщо дитина стала сиротою або була позбавлена батьківського піклування:
Сімейні форми виховання забезпечать її влаштування (усиновлення, опіка/піклування, прийомна родина).
 
 
< Попередня   Наступна >
Порядок надання житлових субсидій
Вони захищали Україну
Центр допомоги учасникам АТО
Випадкові фотографії
Районний вузол зв`язку
Районний вузол зв`язку
Вид на Попільню
Вид на Попільню
Корнинське водосховище
Корнинське водосховище
Курс валют НБУ
Курси валют на PROext
Погода в Попільні
Погода в Україні
Хто Online
Зараз на сайті: 8 гостей
Лічильник
Експорт новин

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten
0 queries executed