Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  PfeilГоловна сторінка
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Запобігання корупції
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Реєстр колективних договорів
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Консультації з громадськістю
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...
Державні сайти
Spacer Pic

Питання захисту прав дітей на контролі Надрукувати Надіслати електронною поштою
15.01.2013

11 січня відбулась нарада з питань захисту прав дітей. В нараді взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Погребенник, голова районної ради Микола Котелянець, заступник голови райдержадміністрації Василь Зарічний, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські та селищні голови, голови громадських комісій у справах дітей при виконкомах сільських та селищних рад, директори, практичні психологи, соціальні педагоги шкіл району, фахівці із соціальної роботи.

Захист прав дитини - проблема багатовимірна. Вона охоплює низку різних аспектів. Це питання якісної освіти, повноцінного сімейного виховання, належного фізичного і духовного розвитку, забезпечення житлом, оздоровлення і ще багато іншого. Саме тому до порядку денного наради були включені наступні питання: «Про роботу  з сім’ями, які  потрапили в складні сімейні обставини та здійснення соціального супроводу даної категорії сімей», «Про роботу загальноосвітніх шкіл району з учнями, які проживають у функціонально неспроможних сім’ях», «Про стан виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2012 року», «Аналіз стану роботи з дітьми сиротами, дітьми позбавленими батьківського піклування, та дітьми, які потрапили в складні життєві обставини».

Відкриваючи засідання, голова районної державної адміністрації Ігор Погребенник зазначив, що одним з головних завдань у реалізації державної політики Президентом України В.Ф.Януковичем визначено створення належних умов для забезпечення реалізації прав та законних інтересів дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; вирішення актуальних питань у сфері охорони дитинства; підвищення соціальної захищеності дітей; побудова державної системи, спрямованої на те, щоб діти отримали якісну освіту, повноцінне сімейне виховання, належний фізичний і духовний розвиток, були забезпеченні житлом, мали можливість оздоровлюватись і ще багато іншого.

“Від спроможності влади забезпечити гідне дитинство своїм наймолодшим громадянам безпосередньо залежить майбутнє нашої держави. Наше завдання сьогодні детально проаналізувати перші підсумки виконання та реальний стан дотримання і реалізації прав дітей як в районі в цілому, так і в кожній територіальній громаді зокрема”, – підкреслив керівник району.

Заступник голови райдержадміністрації Василь Зарічний поінформував присутніх про роботу районної державної адміністрації у напрямку реалізації завдань, визначених Указом Президента України, а саме створення належних умов для забезпечення реалізації прав та законних інтересів дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вирішення актуальних питань у сфері охорони дитинства.

Доповідаючи про роботу з сім’ями, які потрапили в складні сімейні обставини Оксана Семенюк – головний спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді повідомила, що на обліку перебуває 161 сім’я, що опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом 2012 року було взято під соціальний супровід 109 сімей. А от знято з обліку  23 сім’ї, з них: 3 – в зв’язку з переїздом; 2 – з недоцільністю подальшого супроводу (сім’ї не виконували умови договору та план соціального супроводу); і лише 18 – з позитивним результатом.

Роботу з учнями, які проживають у функціонально неспроможних сім’ях висвітлив начальник відділу освіти Василь Ільїн. Він, зокрема, відмітив, що над попередженням негативних соціальних явищ в навчальних закладах працюють 20 практичних психологів і 14 соціальних педагогів. Вони здійснюють психологічний супровід навчально-виховного процесу, працюють з підлітками «групи ризику», проводять соціальне інспектування сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Начальник служби в справах дітей проаналізував  роботу з дітьми – сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування. Зокрема, він повідомив, на обліку перебуває 121 дитина, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Однією з найважливіших проблем, яка вимагає першочергового вирішення, є забезпечення цих дітей житлом. Згідно із Законами України “Про охорону дитинства”, “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” ці функції покладені на органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Із 121 дитини, мають житло  на праві власності 7 дітей, на праві користування – 64, не мають житла – 12, поставлені на квартирний облік – 12 дітей. Проте, проблема, пов’язана із забезпеченням житлом осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, залишається складною.

Обговорення вищезазначених питань проходило в діалозі доповідачів з присутніми на нараді. Висвітлювались різноманітні точки зору причин соціального сирітства та шляхи щодо його подолання.

Підсумовуючи нараду голова районної ради Микола Котелянець  закликав керівників, причетних до захисту прав дітей, налагодити активну співпрацю, оперативно реагувати на кожен випадок порушення прав дитини та приймати негайні міри щодо виправлення ситуації.

За результатами наради дані відповідні доручення, виконання яких знаходиться на особистому контролі голови райдержадміністрації.

 
< Попередня   Наступна >
Вони захищали Україну
Курс валют НБУ
Курси валют на PROext
Погода в Попільні
Погода в Україні
Хто Online
Зараз на сайті: 1 гість
Лічильник
Експорт новин

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten
0 queries executed