Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  PfeilГоловна сторінка arrow Попільнянщина пам’ятає ...
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Запобігання корупції
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Реєстр колективних договорів
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Консультації з громадськістю
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...

Попільнянщина пам’ятає ... Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.10.2008

 Пам’ятний знак жертвам голодомору та політичних репресій Попільнянського району відкритий за розпорядженням голови районної державної адміністрації № 519 від 18.09.2007 року „Про встановлення пам’ятного знаку жертвам голодомору та політичних репресій в смт Попільня”.
 Замовником пам’ятника та виготовлення відповідної документації виступив відділ культури і туризму районної державної адміністрації.
 Творчий проект розробив та став меценатом щодо виготовлення і встановлення пам’ятника, благоустрою території житель селища Попільні Шипнівський Валерій Миколайович, в родині якого репресовано 4 чоловіки в роки тоталітарного режиму в Україні. 22 листопада 2007 року в м. Києві Президентом України йому за дану роботу вручено Орден „За заслуги„ ІІІ ступеня.
  Пам’ятний знак встановлено в смт Попільня по вул. Б.Хмельницького 15-Б, між комерційним банком „Райфайзен банк Аваль” та Свято-Миколаївською православною церквою перед приміщенням управління праці та соціального захисту населення району.
  Пам’ятник стоїть на земляному насипі висотою 1,4 м, в який закладено капсули з землею з 34 масових захоронень жертв голодомору 1932-1933 років.
 Пам’ятний знак нагадує роздвоєний гранітний православний хрест (висота 2,8 м), що розколовся від людського горя і біди, з’єднаний з двох сторін світлим хрестом пам’яті нинішнього покоління (розміром 1,0 х 0,8 м). На передньому плані перед пам’ятником на земляному насипі розміщена закрита книга з чорного габро (розміром 1,0 х 0,6 м ), яка спонукає якомога швидше розкрити сторінки історичної правди і пам’яті. На ній напис : „Світлій пам’яті жертв голодомору та політичних репресій”. З лівої сторони пам’ятника розміщена гранітна плита з написом „ Пам’ятний знак свято зберігає капсули з землею масових поховань жителів району періоду голодомору 1932-1933 років.” З правої сторони розміщена гранітна плита з написом :
  Схиліться ! Свічку запаліть.
Хто у молитві. Хто у серці, чуйте:
  Як кам’яніє краю біль століть.
  Навіки до тридцятих ми прикуті.
 ( Розмір плит 0,9 х 0,6 м ).
 На тильній стороні пам’ятника на плиті з чорного граніту напис : „Пам’ятник виготовив за своїм творчим задумом та встановив власним коштом Валерій Миколайович Шипнівський, житель селища Попільні”. (розмір 0,60 х 0.45 м )
 Навкруг земляного насипу викладені 34 бруси з чорного габро з написами назв сіл району, де був, за словами старожилів та очевидців голод в 1932-33 роках, та є в наявності масові захоронення жертв голодомору. На них встановлено по три підсвічники для свічок з жовтого кольорового металу.
  На земляному насипі на підсвічнику з червоного граніту встановлена емітована запалена свічка пам’яті .( висота 0,7 м)
 Навкруг пам’ятного знаку викладена тротуарна плитка та в чотири сторони доріжки, що дозволяють підійти з усіх сторін до пам’ятника.
  Земляна частина навкруг пам’ятного знаку засіяна травою, висаджені 12 ялин, по дві сторони передньої доріжки до пам’ятника висаджені кущі троянд.
 Пам’ятний знак відкрито на честь 75-річчя голодомору в Україні 20 листопада 2007 року за участю Президента України В.А.Ющенка, заступника глави Секретаріату Президента Ю. Кислинського, голови обласної державної адміністрації Ю.В Забели, очевидиці голодомору 1932-1933 років Биченко Г.М, 1915 року народження, жительки села Жовтневого. Освятив пам’ятник протоієрей української Свято-Миколаївської православної церкви селища Попільні отець Петро Лис.

Пам’ятний знак жертвам голодомору та політичних репресій в смт.Попільня

 
Наступна >
Вони захищали Україну
Курс валют НБУ
Курси валют на PROext
Погода в Попільні
Погода в Україні
Хто Online
Зараз на сайті: 1 гість
Лічильник
Експорт новин

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten
0 queries executed