Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  PfeilГоловна сторінка arrow Попільнянському району - 90 років arrow Шлях встановлення Попільнянського району
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Проекти
Центр надання адміністративних послуг
Адміністративні послуги
Структура та графік роботи ЦНАП
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...
Перелік населених пунктів
Завантажити документ:

Шлях встановлення Попільнянського району Надрукувати Надіслати електронною поштою
10.06.2013

2013 рік для Попільнянського району - особливий. 90 років тому у складі Білоцерківської округи Київської губернії постановою ВУЦВК  від 7 березня 1923 року «Про адміністративно-територіальний поділ Київщини» створено Попільнянський район, до якого увійшло 16 сільських рад.

 

Цією ж постановою були утворені Корнинський та Ходорківський райони.

Ходорківський район проіснував лише два роки і був ліквідований 17 червня 1925 року.

Корнинський район було ліквідовано 5 лютого 1931 року, однак через чотири роки 17 лютого 1935 року його було відновлено і проіснував він протягом 22 років. 28 листопада 1957 року Указом Верховної Ради УРСР Корнинський район був ліквідований, а сільські ради включено до складу Попільнянського району. Першим головою Корнинського райвиконкому був Данило Давидович Суліма.

На території району розпочалось формування органів державного управління. В вересні 1923 року відбулась партійна конференція, сформовано районний комітет партії, обрано бюро. Пройшли місцеві вибори, в результаті яких обрано районну раду та утворено райвиконком. В селах району активно створювались комітети незаможних селян, комсомольські організації, сільбуди, клуби, бібліотеки.

В 1923 році утворилась комсомольська організація в селі Макарівка. Її секретарем був Віктор Степанович Стадник. В цьому ж році утворена комсомольська організація в селі Сущанка, яка об’єднувала 37 молодих жителів села. Секретарем комсомольської організації в селі Харліївка в 1923 році був обраний Михайло Іванович Яремчук.

В 1924 році в Кам’янській школі створено одну з перших піонерських організацій в районі.

В 1923 році відбувся перший перепис населення. Так, в селі Липки було 589 господарств і проживало 2612 осіб, в селі Криве 544 домогосподарства і проживало 2721осіб, в селі Почуйки проживало 2216 осіб, з них 1085 чоловіків та 1131 жінка.

Нова економічна політика дала поштовх відновленню господарства району, зруйнованого Першою світовою війною та Громадянською війною. Особлива увага приділялась сільськогосподарському виробництву. В цей період збільшились посівні площі під зерновими культурами, особливого значення набуло вирощуванню цукрових буряків. На Корнинському цукровому заводі зріс випуск цукру з 45 982 цнт до 52 536 цнт.

В 1923 році утворені сільгоспартілі в селах Криве, Василівка. В 1925 році для сільськогосподарської комуни «Світ» села Попільня було придбано перший трактор «Фордзон». Його трактористами стали Олександр Можарівський та Петро Глушко.

Сільськогосподарську комуну «Зоря» в селі Ходорків очолював Березній С.К., активний учасник революційних подій та громадянської війни, якого в 1925 році було обрано делегатом ХІV з’їзду ВКП(б).

Зовнішній вигляд Попільні з наданням статусу районного центру почав змінюватися. З’явилися нові адміністративні та житлові будівлі. В 1923-1925 роках побудовано нові вулиці - Радянська, Богдана Хмельницького, Пролетарська.

В квітні 1923 була проголошена політика «коренізації». Поряд з українізацією проводилась значна робота щодо розвитку культур інших національностей, забезпечення їхніх прав та інтересів.

На території району в 20-х роках проживали євреї в Паволочі та Ходоркові та поляки Ходоркові та Котлярці. В тий час в Паволочі була створена єврейська сільська рада, відкрита єврейська 4-річна трудова школа.

При районному комітеті партії було організовано комісію у справах національних меншин. Польським уповноваженим був М. Долінець. Він організовував польські кутки, займався передплатою польських періодичних видань, зокрема газети «Серп». Єврейським уповноваженим був О. Вишегородський. Він організовував і проводив районні конференції єврейських кустарів та робітників.

Одним із найважливіших завдань у 20-ті роки стала ліквідація неписьменності серед дорослого населення. В районі в 1926 році в лікнепах навчалося 1015 осіб. Матеріально-технічне забезпечення шкіл було недостатнім. Парт не вистачало для 1200 дітей, поруч з тим підручниками школярі були забезпечені на 95%. На жаль, в кожній школі обов’язково створювалися гуртки безбожників, велася атеїстична пропаганда.

В 1925 році в смт Попільня за рахунок бюджетних коштів відкрито перший в районі державний дитячий садок.

Якщо й ви, шановні земляки, маєте чим поділитися у тематичних рубриках, присвячених 90-річчю утворення Попільнянського району, долучайтеся!

Заступник голови районної державної адміністрації

Зарічний В.Г.

 

 
< Попередня   Наступна >
Вони захищали Україну
Центр допомоги учасникам АТО
Випадкові фотографії
Відкриття пам’ятного знаку жертвам голодомору
Відкриття пам’ятного знаку жертвам голодомору
Відкриття пам’ятного знаку жертвам голодомору
Відкриття пам’ятного знаку жертвам голодомору
Пам’ятник на місці захоронення жертв голодомору
Пам’ятник на місці захоронення жертв голодомору
Опис: Пам’ятник на місці захоронення жертв голодомору 1932-1933 років, в селі Турбівка, 2007 рік.
Хто Online
Лічильник

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten