Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  PfeilГоловна сторінка arrow Попільнянському району - 90 років arrow Наш край в 80-ті роки ХХ століття
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Запобігання корупції
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Реєстр колективних договорів
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Консультації з громадськістю
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...

Наш край в 80-ті роки ХХ століття Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.07.2013

80-ті та початок 90 років на Попільнянщині знаменуються розвитком сільськогосподарського виробництва та соціально-культурної сфери, активізацією суспільного життя жителів.

 

 

В 1980 році в селищі Попільня введено в дію дитячий садок «Чебурашка», побудовано перший п’ятиповерховий будинок на 15 квартир, до 329 квартир підключено природній газ, введено в експлуатацію 25 будинків.

В селі Миролюбівка побудовано будинок культури, дитячий садок, встановлено пам’ятник загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни.

В селі Саверці завершено будівництво дороги з твердим покриттям до населеного пункту Піски та впорядковано вулицю Героя Радянського Союзу Б.С.Семенова.

В селі Криве побудовано перший восьмиквартирний будинок, в який заселилося вісім сімей колгоспників та введено в дію нове відділення зв’язку.

Дитячий садок в селі Парипси почав працювати цілорічно.

В листопаді 1980 року введено в експлуатацію нову електролінію Попільня-Паволоч на 10 тис. вольт.

В Строкові з’явилась нова АТС на 50 абонентів.

В районі відбувся зліт випускників шкіл, які виявили бажання працювати в сільському господарстві. 100 випускників за направленням колгоспів вступили до сільськогосподарських вузів та технікумів.

В районі в цей період працювало 1500 механізаторів, 2000 тваринників, з них 800 юнаків та дівчат віком до 28 років.

Комсомольсько-молодіжні екіпажі району намолотили більше 100 тис. цнт. хліба. Ударно працювали на комбайні молоде подружжя Петро та Наталія Куліші з села Голуб’ятина.

В 1980 році 46 випускників педагогічних навчальних закладів прийшли на роботу до навчальних установ району.

Валентин Луценко, один з кращих спортсменів району в рік проведення олімпіади в Москві ніс олімпійський факел від Бердичева до Житомира.

Учні Парипської загальноосвітньої школи з нагоди 110 річниці від дня народження В.І.Леніна обабіч дороги Парипси - Саверці висадили 110 беріз та тополь.

На виставці досягнень народного господарства СРСР за вирощування зернових, цукрових буряків та заготівлю кормових культур нагороджено трактористів з Кам’янки Миколу Ковальчука - золотою медаллю, Олександра Мусійчука - срібною.

В 1981 році в селищі Попільня побудовано нову середню школу, магазини «Дитячий світ», «Техніка», «Кулінарія», «Господарські товари», магазин продовольчих та промислових товарів по вул. Космонавтів, ресторан «Золота нива», теплицю.

Для працівників сільського господарства, міжколгоспбуду, районної лікарні, спецкар’єру збудовано 8-ми та 16-ти квартирні будинки. Мешканці селища протягом року отримали 103 квартири.

В селі Строків побудовано восьмиквартирний будинок для тваринників, лазня. В селі Макарівка відкрито магазин продовольчих та промислових товарів, будинок культури, будинок тваринника, комплексно-приймальний пункт. В Андрушках для працівників радгоспу побудовано два 8-ми квартирних будинки та 16-ти квартирний будинок для працівників цукрового заводу. В чотириквартирний будинок заселилися механізатори та тваринники Красногірки. Два чотириквартирні будинки побудовано в селі Сокільча.

В 1981 році жителям району належали 847 легкових автомобілів, з них 23 - «Волги», 355 – «Жигулі», 255 - «Москвичі», 180 – «Запорожці», а також 2240 мотоциклів.

Бібліотечні установи району поповнились 453 тисячами примірників літератури.

Парипську середню школу визнано переможцем у республіканському змаганні з вирощуванню кролів на шкільних кролефермах. Школу, яка виростила 100 кролів та продала 150 кг дієтичного м’яса, нагороджено Грамотою ЦК ВЛКСМ України.

Сировар Корнинського сирцеху Р.Ю.Букало в республіканському конкурсі працівників сиромолочної промисловості визнаний «Кращим сироваром України».

Оператор свинокомплексу з села Паволоч Іван Тодосьович Пащенко в лотерею ДТСААФ виграв автомобіль «Волга» вартістю 15 тис. крб., а С.Ц. Гуровський бригадир тракторної бригади колгоспу «Прогрес» села Липки в грошово-речову лотерею виграв мотоцикл МТ-1036 вартістю 1500 крб.

Миколу Миколайовича Яненка інженера-інспектора Попільнянського РЕМу прийнято в члени спілки письменників України.

В 1981 році працівники районної аптеки (завідуюча Дрелюш Є.М.) зібрали 2223 кг лікарської сировини при плані 1780 кг.

Попільнянська автостанція за рік перевезла 58 тисяч пасажирів, що на 800 більше від попереднього року.

В комсомол в районі було прийнято 562 хлопців та дівчат з них 40 робітників, 58 колгоспників, 469 учнів загальноосвітніх шкіл.

В 1982 році Попільнянське автопідприємство 05032 стало переможцем соціалістичного змагання серед автопідприємств області.

На жнивах 1982 року в колгоспі «Новий шлях» село Криве за молодіжним обміном працювали два молоді комбайнери з Михайловоградського округу Болгарії Лазар Йонін та Спас Трандафілов.

Голова районного піонерського штабу Ірина Хрущ взяла участь в ХІХ зліті піонерії присвяченому 60-й річниці від створення піонерської організації України, що відбувся в Харкові

Майстер Парипського цегельного заводу Анатолій Старунський обраний делегатом ХІХ з’їзду ВЛКСМ від Житомирської області.

Саверецьку сільську раду визнано переможцем обласного соціалістичного змагання серед сільських та селищних рад, міст обласного підпорядкування.

В районі активно поширювався рух раціоналізаторів та винахідників. Слюсарі ремонтно - будівельної шляхової дільниці В.Г.Борисов та Г.М. Григорович самостійно виготовили бітумний котел, а М.Г.Ярош та О.М.Мотовиловець вдосконалили каток-щебенерозподілювач.

В 1982 році в селі Ходорків збудовано новий дитячий садок.

В 1982 році розпочалася газифікація села Андрушки, голубе паливо надійшло до 548 квартир та житлових будинків селища Попільня.

В 1983 році в райцентрі побудовано двоповерховий комбінат побутового обслуговування.

В селі Лучин за кошти місцевого господарства введено в експлуатацію один восьмиквартирний та два одноквартирні будинки.

В селі Саверці побудовано дитячий садок та лазню.

На Попільнянський молокозавод щодня надходило 100 тон молока, вироблялось 5 тон масла марки «селянське». 24 працівники підприємства удостоєні нагрудного знаку «Ударник комуністичної праці».

Бригада Василя Гаркав’юка з «Міжколгоспбуду» отримала підряд на будівництво корпусу міжколгоспного санаторію «Дениші».

Газовики району з метою збільшення зручностей для населення перейшли на новий графік розвезення газу балонного з 14 до 22 години.

В суботнику з благоустрою території Попільнянського дитячого садочка «Сонечко» взяли участь 655 батьків. Вони облаштували доріжки та спортивний майданчик.

Піонерська організація району зібрала та здала 20 тонн макулатури та 100 тонн металолому.

Указом Президії Української РСР медаллю материнства ІІ ступеня нагороджено Можарівську Віру Володимирівну з Ходоркова та Солодкіну Галину Іванівну з Харліївки.

Відкрито кімнату-музей письменника Василя Кучера в селі Ставище, який поповнено майже 200 експонатами. Обладнання музею виготовлено колгоспними умільцями.

Попільнянський район занесено на обласну Дошку Пошани, а за досягнення високих показників у праці на цю ж дошку пошани занесені лікар-терапевт районної лікарні Ірина Миколаївна Волошинська та завідуючий фермою села Котлярка Ковальчук Василь Андрійович.

На районну дошку пошани занесено Попільнянське автопідприємство.

В районі відбувся огляд-конкурс агіткультбригад, в якому взяли участь 12 колективів сільських закладів культури. Переможцями визнано колективи селища Корнин та села Новоселиця, а серед обрядових колективів, що супроводжують весілля та народини перемогу здобули співачки з сіл Сокільча та Парипси.

При будинку культури села Жовтневе за ініціативи директора радгоспу «Попільнянський» Ю.П.Тимченка було створено хоровий колектив «Хмелецвіт», керівник О.М.Ущапівський.

На весільний рушник в районі стало 1050 наречених, найбільше зареєстровано шлюбів в смт Корнин - 50 та селі Паволоч - 20.

В 1983 році в районі відбувся перший чемпіонат серед гирьовиків. Перемогу здобули П.Тоскалюк, М.Ровний, В. Жабокрицький.

В 1984 році в колгоспі «Жовтень» села Василівка будівельники побудували три житлові будинки, комплексно-приймальний пункт та магазин господарських товарів. З’явилася нова вулиця з 12 будинків в колгоспі ім. Мічуріна в селі Попільня. В селі Жовтневому побудована нова вулиця «Молодіжна». В колгоспі ім. Орджонікідзе села Паволоч побудована типова тракторна бригада, парк для 27 автомобілів, навіс для зберігання сільськогосподарської техніки, будинок для механізатора, мийка для сільгосптехніки, автозаправка.

Село Парипси відсвяткувало в цьому році 300 річчя від дати заснування.

В селі Саверці в центрі села встановлено пам’ятник-погруддя Герою Радянського союзу Б.С.Семенову, який загинув визволяючи село.

Медаллю материнства І ступеня була нагороджена Долянівська Людмила Карлівна з Білок.

Майже через 40 років після війни знайшов Орден Червоної Зірки Павла Прохоровича Гринчука з села Турбівка, якого він був удостоєний за бої на Одері. Також, через 40 років після війни житель Запоріжжя Микола Андрійович Давидюк партизан загону Павла Баки зустрівся з жителькою села Андрушки Олександрою Василівною Сироватко, яка надавала допомогу партизанам в 1943 році.

Переможцями першого етапу конкурсу на кращий нарис на героїко-патріотичну тему, оголошений районною газетою «Перемога», стали Микола Макарович Савенець з Корнина, Дзигунов Іван Матвійович з Сокільчі та Гнатюк Олександр Васильович з Макарівки.

24 лютого 1985 року в районі відбулися вибори до місцевих рад. До районної ради обрано 75 депутатів, з них робітників і колгоспників – 45, жінок - 34, членів і кандидатів в члени КПРС - 37, безпартійних - 38, вперше обраних - 35. Вибори до сільських та селищних рад відбулися в 1123 округах. В селищні ради обрано 150 депутатів, в сільські – 96. Склад депутатів сільських і селищних рад оновився на 34,9%.

В 1985 році в Москві відбувся Всесвітній фестиваль молоді і студентів. Попільнянщину на ньому представляли перший секретар райкому комсомолу Г.Венгер та лікар-педіатр С.Урсуленко. У фонд фестивалю комсомольці району та неспілкова молодь перерахували більше 19 тис.крб. Двотижневий десант на бурякових та картопляних полях провели учні Новоселицької школи з перерахуванням коштів у фонд Всесвітнього фестивалю.

В цьому ж році в селі Мохначка збудовано магазин повсякденного попиту, в райцентрі відкрито дитяче кафе «Лісова казка». Розпочато будівництво фельдшерсько-акушерського пункту з квартирою для медпрацівника в селі Василівка.

Почесне звання «Заслужений механізатор сільського господарства Української РСР» присвоєно Панченку Володимиру Порфировичу ланковому колгоспу «Зоря комунізму». Кращим за професією в обласному змаганні визнано майстра машинного доїння Максимчук Галину Григорівну з колгоспу ім. Леніна села Сокільча, а за відгодівлю та вирощування молодняка свиней Словицьку Галину Панасівну з колгоспу ім. Орджонікідзе села Паволоч.

Для сільгоспвиробників району були встановлені фіксовані заготівельні ціни за вирощені зернові культури. Для колгоспів смт Корнина, Лучина, Сущанки, радгоспу «Корнинський» вартість тони пшениці становила 129 крб., ячменю -155 крб , ячменю пивоварного - 174 крб. 15 коп. Для інших господарств вартість 1 тони пшениці становила 99 крб., ячменю – 103 крб., ячменю пивоварного - 119 крб. За здачу насіння зернових культур була встановлена 35% надбавка.

Попільнянське радіоательє почало надавати нову послугу телевізори на прокат. Плата за користування кольоровим телевізором становила 12 крб., чорно-білим - 4-6 крб. залежно від марки, за магнітофон – 4крб.

В 1985-1988 роках в селі Попільня відкрито стелу воїну афганцю Анатолію Покотилу, пам’ятні знаки встановлені на іменних полях воїнів-інтернаціоналістів, що загинули в Афганістані Василя Казмірчука з Сущанки та Олександра Пеценка з Василівки.

В 1986 році в селі Харліївка введено в дію магазин промислових та продовольчих товарів, будинки для селян побудовано в селах Ходорків, Попільня, Романівка, Харліївка, майстерні для ремонту техніки в колгоспах «Прогрес» села Липки, ім. Фрунзе села Єрчики, ім. Кірова села Лучин, «Новий шлях» села Криве, магазини повсякденного побуту побудовані в селах Лучин та Криве.

Село Турбівку за соціальний та економічний розвиток, збільшення заготівлі сільгосппродукції від населення нагороджено почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР.

В різних галузях народногосподарського виробництва та сфери послуг в районі в 1986 році працювало 50 комсомольсько-молодіжних колективи. Водій автопідприємства Анатолій Салтицький нагороджений значком ЦК ВЛКСМ «Переможець стаханівської вахти».

В районі в цьому році було проведено огляд конкурс кімнат тваринників. Найкращими визнано кімнати тваринників радгоспу «Попільнянський» село Жовтневе, колгоспів «Перше травня» село Парипси та «Зоря комунізму» села Миролюбівки.

Делегатом ХХVІІ з’їзду компартії України від Попільнянського району був обраний Василь Васильович Ситник голова колгоспу з села Парипси.

В радгоспі «Попільнянський» працювала для школярів та молоді кінно- спортивна школа, вихованці якої приймали участь в обласних та республіканських змаганнях.

Ансамбль троїстих музик з Жовтневого прийняв участь у відкритті першого співочого поля в Україні, яке відбулось в Тернополі і був визнаний одним з кращих фольклорних колективів республіки.

21 червня 1986 року в районі відбувся комсомольсько-молодіжний суботник з перерахуванням коштів на будівництво пам’ятника комсомольському підпіллю в селі Ходорків.

В 1986 році в селі Голуб’ятин поруч з братською могилою прикордонників 94-го прикордонного загону поховано дружину Героя Радянського Союзу Івана Михайловича Середи - Олександру Іллівну Середу.

В 1987 році введено в експлуатацію Корнинську середню школу №1, відкрито їдальню для школярів в Ходорківській загальноосвітній школі. В селі Котлярка розпочато будівництво школи, сільської ради та 4 житлових будинків.

Колгосп ім. Фрунзе села Єрчики визнано переможцем соціалістичного змагання і нагороджено почесною грамотою ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС та ЦК ВЛКСМ.

В цьому ж році делегація працівників сільського господарства району побувала в Німецькій демократичній республіці.

Делегація жителів Романівки взяла участь в літературних читаннях «Голосіївська осінь» в Києві в літературно-меморіальному музеї М.Т.Рильського.

В Кривенській загальноосвітній школі відкрито історико-краєзнавчий музей.

Бойову нагороду медаль «За оборону Сталінграда» вручено К.П.Пшеничному з смт Попільня, яка через 45 років знайшла фронтовика.

Районний комітет ДТСААФ в 1987 році підготував 187 водіїв вантажних і легкових автомобілів, мотоциклів, з них 24 водії професіонали підготовленні на замовлення колгоспів району.

В 1988 році в районі пролягла асфальтівка від селища Корнин до Турбівки. В селі Саверці побудовано фельдшерсько-акушерський пункт. В селищі Попільня для індивідуального житлового будівництва виділено 66 садиб. Розпочато будівництво дитячого садочка в селі Жовтневе. В селі Сущанка діти почали навчатися в новозбудованій школі. Відновлено колгосп ім. Щорса в селі Кам’янка, головою якого обрано В.Р.Лук’янчука. В смт Попільня по вул. Мічуріна для здавачів лікарської сировини до заготконтори відкрито магазин «Стимул», що торгував товарами підвищеного попиту.

В селищі Попільня в 1989 році проживало 6 300 жителів.

В торговельній мережі району працювало 1000 чолові, з них 35 комуністів та 250 комсомольців, а в системі споживчої кооперації працювало 138 магазинів.

Романівська загальноосвітня школа ім М.Т.Рильського відзначила свій 50-тидесятирічний ювілей.

10 матерів Попільнянського району удостоєні нагород материнства. Серед них Ольга Василівна Цибульська, яка народила і виростила 8 синів та одну доньку.

В 1989 році відбулося організаційне засідання районного агропромислового об’єднання. Головою РАПО обрано І.І.Пейчева, який до цього працював головою колгоспу «Дружба» села Голуб’ятин.

Вперше в районі відбувся районний зліт солдатських матерів. Організатори зліту організували несподівану зустріч для Ольги Кузьмівни Андрійчук з Кривого з сином військовослужбовцем строкової військової служби.

26 березня 1989 року відбулися чергові вибори до Верховної Ради СРСР. По Коростишівському округу, до якого входив і Попільнянський район, депутатом був обраний Голушко Микола Михайлович голов комітету державної безпеки України.

Група шкільних активістів району з екскурсією відвідала Тарновське воєводство Польщі.

В селі Парипси на свято Івана Купала вперше організували конкурс сільських гармоністів.

В районі відбулася конференція товариства книголюбів, яка нараховувала 32 первинні оргазації і об’єднувала 3 900 книголюбів. Головою товариства було обрано В.Бугрія.

В 1990 році в райцентрі збудовано та введено в дію нове приміщення сучасної поліклініки, адмістративного будинку районної ради та управлінь і відділів райвиконкому. В старому приміщенні райвиконкому проведено реконструкцію та відкрито дитячий садок №3 «Берізка».

В селі Лисівка введено в дію 289 будинків для жителів сіл Великі Кліщі та Поліське Народицького району, які відселені з зони радіоактивного забруднення внаслідок трагедії на Чорнобильській АЕС. В цьому ж селі прокладена водогінна мережа та заасфальтовано вулиці.

Андрушківський цукровий завод відсвяткував 130 річчя від дня заснування. Керівником цукрокомбінату ім. Цюрупи був М.Ц.Талько.

Після прийняття Декларації про державний суверенітет України до кінця 1990 року 38 членів КПРС району поклали партійні квитки, ще 10 було виключено за недотримання статутних вимог партії.

В смт Корнин екскаватор вигорнув глиняний посуд, з якого вціліла лише одна чаша. По висновках фахівців вік посуду складав більше 350 років.

В Корнині відбулася зустріч з представниками кіностудії Олександра Довженка. Довженківців представляли секретар спілки кіномотографістів України режисер Андрій Бонкердорф, оператор уродженець Корнина Володимир Гутовський, актори Оксана Дроздова, Ніна Кобиляцька, Сергій Підгорний. На завершення зустрічі відбулась презентація ще не розтиражованого фільму «Балаган».

В смт Попільня вперше відбувся матч між зірками українського футболу 60-70 років ветеранами Київського «Динамо» та футбольною командою з Попільні «Зоря». За динамівців грали Йожеф Сабо, Володимир Трошкін, Віктор Колотов, Андрій Біба, Володимир Мунтян, Віталій Хмельницький, Анатолій Шепель та інші. В перерві матчу працівники райкому комсомолу розіграли речову лотерею. Щасливчиками основних виграшів стали О.І.Пінчук, який виграв холодильник «Кристал», М.М.Луцик - путівку до будинку відпочинку «Юність» в м.Алушта, М.О.Дубовий - путівку до молодіжного табору «Альбатрос». 25 відсотків коштів отриманих від реалізації лотереї були направлені на придбання подарунків дітям-сиротам району.

В 1990 році в районі діяло 33 первинні ветеранські організації, що об’єднували в своїх рядах 14318 пенсіонерів.

В 1991 році в селі Василівка введена в дію нова АТС на 90 абонентів відкрито Жовтневу школу. В селищі Попільня введено в дію п’ятиповерхове приміщення лікарняного стаціонару, розширено площі районної санепідемстанції. В селі Котлярка збудовано фельдшерсько-акушерський пункт, приміщення сільської ради, колгоспну їдальню, 12 житлових будинків. На приміщенні Василівської загальноосвітньої школи відкрито меморіальну дошку земляку, воїну-інтернаціоналісту підполковнику Миколі Михайловичу Глові.

23 лютого в районному будинку культури пройшов марафон милосердя із збору коштів на лікування воїна-інтернаціоналіста Володимира Прушківського, голови обласної спілки інвалідів. За 12 годин марафону було зібрано 25 400 крб.

В 1991 році в районі було 28 дітей-сиріт, а нині дітей даної категорії та позбавлених батьківського піклування - 127 осіб.

Тричі ювілейним 1991 рік був для Сокільчанської загальноосвітньої школи. Виповнилось 110 років від відкриття першого навчального закладу в селі, 70 років від дня відкриття початкової школи та 40 років функціонування повної середньої школи.

17 березня 1991 року відбувся Всесоюзний референдум, на який виносилось питання перетворення СРСР в Союз Радянських Суверенних Держав. Додатково до бюлетеня було включено питання про входження України до складу союзу на основі Декларації про державний суверенітет.

В районі налічувалось 28 899 виборців. На виборчі дільниці прийшло 28 039 осіб або 93,7 %. Підтримали збереження СРСР 23 889 виборців району або 84,5 %, проти висловились 4050 осіб або 14,4 %.

90,7 % опитаних проголосували за те, щоб Україна як самостійна держава знаходилась в складі союзу, проти були 8,1 % опитаних.

 
 
 
< Попередня   Наступна >
Вони захищали Україну
Хто Online
Лічильник

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten
0 queries executed