Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  PfeilГоловна сторінка arrow Попільнянському району - 90 років arrow Попільнянщина в роки незалежності України
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Запобігання корупції
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Реєстр колективних договорів
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Консультації з громадськістю
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...

Попільнянщина в роки незалежності України Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.07.2013

1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежності України. На виборчі дільниці району прийшло 28 535 жителів. З них за незалежність України проголосували 27 тис 800 чоловік, проти - 486 виборців.

Одночасно обирався і перший Президент України. За Л.М.Кравчука проголосувало 22 048 виборців, за В.М.Чорновіла 4638 виборців, інші 4 кандидати набрали незначний відсоток голосів.

Після Указу Президії Верховної Ради України «Про заборону діяльності компартії України» засновником газета «Перемога» з 3 вересня 1991 залишилась лише районна рада народних депутатів.

З прийняттям закону України «Про зайнятість населення» в районі було створено районний центр зайнятості. Першою зареєстрованою безробітною стала переселенка з села Закусили Народицького району Лариса Чоломбітько, яка згодом була працевлаштована до дитячого садка № 3 в смт Попільня. До кінця року за допомогою до центру звернулось 80 осіб, було працевлаштовано 23 чоловіки та 19 жінок.

В 1992 році при управлінні праці та соціального захисту населення створена служба соціальної допомоги по обслуговуванню одиноких престарілих, яка вже через рік обслуговувала 200 осіб.

24 серпня 1992 році в районному будинку культури відбувся святковий концерт з нагоди 1-ї річниці незалежності України.

Бюджет району на 1992 рік був прийнятий лише в липні і був вкрай обмежений, в бюджетній галузі пройшло значне скорочення працюючих.

У квітні 1992 року Представником Президента України в районі було призначено М.Ц.Талька.

В травні 1992 року сформована районна державна адміністрація. Першим заступником було призначено Пейчева І.І., заступниками Кириченка В.С., Шапошнікова В.В., керівником апарату Карпенко С.П.

В серпні 1992 року видано розпорядження Представника Президента відповідно до якого споживач міг отримати в торгівельній мережі за талоном встановленого зразка лише 1 кілограм цукру.

В селищі Попільня введено в дію 95-квартирний житловий будинок, чотириквартирний будинок для вчителів.

В 1992 році побудовано Лисівську загальноосвітню школу. Введено в дію та відновлено круглорічну діяльність дитячих садків в селах Лисівка, Жовтневе, Ходорків, Макарівка, Новоселиця, Миролюбівка, Сокільча.

В 2004 році побудовано та введено в дію приміщення районного центру зайнятості.

Відбуваються зміни в релігійному житті. Будуються православні церкви та доми молитв християн-баптистів в селищах Попільня та Корнин. Відбудовуються храми в селах Андрушки, Паволоч, Великі Лісівці. Повертаються культові споруди віруючим в селах Білки, Кам’янка, Миролюбівка.

Багато жителів району в цей період удостоєні високих державних нагород та звань. Звання Героя України та Заслуженого працівника сільського господарства присвоєно директору ПАФ «Єрчики» Дідківському В.О, орденом «За заслуги» - ІІІ ступеня нагороджено голову райдержадміністрації Погребенника І.Я. Заслуженими працівниками промисловості України стали О.Г.Самчук, В.І.Ліптус. Керівникам сільськогосподарських підприємств М.Ц.Тальку, І.Д.Репі, В.К.Бойчуку, Л.М. Кельвичу, Є.М Лозенку, І.І.Пейчеву присвоєно звання Заслужений працівник сільського господарства. Звання Заслужений лікар України отримали В.А.Станіславчук та А.С. Джунь, Заслужений працівник освіти - директор Попільнянської гімназії В.Д Кравчук, Заслужений працівник культури - С. І.Дідус та В.Г. Зарічний.

Почесною відзнакою «Гордість району» нагороджено 16 представників органів державної виконавчої влади, керівників підприємств та сільськогосподарських формувань, представників охорони здоров’я, освіти та спорту.

188 жінкам району указами Президента присвоєні почесні звання «Мати-героїня».

В 1994 році відреставровано та введено в дію музей родини Рильських в селі Романівка. В 1995 році на території музею-садиби відзначено 100-річчя від дня народження М.Т.Рильського. Вперше за період організації та проведення Всеукраїнських літературно-мистецьких свят «Романівська весна» шанувальники вклонились світлій пам’яті батьків та брата поета-земляка на сільському цвинтарі. На романівських веснах побували відомі постаті українського слова Ліна Костенко, Павло Мовчан, Дмитро Павличко, Василь Шкляр, Олекса Ющенко та інші.

1 вересня 1999 року розпочала діяльність в смт Попільня дитяча юнацько-спортивна школа, в 2011 році реконструйовано стадіон «Колос», в 2012 році в селі Паволоч капітально відремонтовано спортивний зал.

В 1984 році Касяном Євченком на базі будинку культури села Жовтневе створено ансамбль народних музик «ГУК», який своє мистецтво демонстрував в Росії, Білорусії, Польщі, Прибалтиці, багатьох містах України. В 1993 році Олександром Михайловичем Ущапівським в цьому ж закладі культури створено хоровий колектив «Хмелецвіт».

В 1992 році керівник господарства ім. Орджонікідзе с. Паволоч В.Я.Ящук відремонтував приміщення єврейської синагоги, в якому створено історико-краєзнавчий музей села. В 2005 році музею присвоєно звання «народний».

До системи закладів культури в 2003 році увійшов історико-краєзнавчий музей села Криве.

На батьківщині поета-партизана Миколи Шпака в селі Липки відновлено героїко-патріотичне дійство «Вереснева осінь Миколи Шпака». В селі Криве започатковано історико-краєзнавче свято «Білий міст» на честь земського лікаря, мецената та культуролога Й.Юркевича. В селі Ставище -літературно-бібліотечний міст «Дороги творчості, стежки зростання Василя Кучера».

В 2011 році в селищі Попільня відкрито музей воїнів-афганців.

В цей період встановлені пам’ятні знаки Богдану Хмельницькому та козацькому полковнику Івану Поповичу (Шраму) в селі Паволоч. 15 червня 2003 року в селі Ходорків встановлено пам’ятник уродженцю села гетьману України Івану Самойловичу (скульптор І. Зарічний, архітектор О. Коляда). В 2006 році на алеї Слави в смт Попільня встановлено пам’ятний знак воїнам-інтернаціоналістам уродженцям району, які загинули в Афганістані. В 2007 році встановлено пам’ятник знак жертвам Голодомору в селищі Попільня. На відкритті пам’ятника був присутній Президент України В.А.Ющенко. Жертвам голодомору пам’ятники встановлені в селах Турбівка, Липки, Саверці, пам’ятні знаки в селах Макарівка, Миролюбівка. В 2011 році перед районною державною адміністрацією встановлено пам’ятник-погруддя Т.Г.Шевченку. Пам’ятник жінці-вдові встановлено в 2012 році в селі Велика Чернявка. Меморіальні дошки відкриті на приміщенні дитячої музичної школи народному умільцю, музиканту Касяну Євченку, на приміщенні Корнинської згальноосвітньої школи №1 - Дніпровій Чайці поетесі, вчительці, яка навчала дітей в селі Королівка, уродженцю села Липки Герою Радянського Союзу Василю Гордійовичу Яковенку на приміщенні будинку культури, Андрію Никифоричу Вітруку та Миколі Федоровичу Закутенку уродженцям села Андрушки біля братської могили в центрі села.

В роки незалежності зарясніла нива району новими книжковими виданнями. В 1996 році вийшов з друку 9-й том Книги пам’яті, до якого ввійшли імена осіб, які загинули та пропали безвісти в роки Великої Вітчизняної війни. В 2006 році автори Г.Махорін та І.Оленська видали книгу «Край над Унавою», в 2007 році побачив світ 2-ий том «Книги скорботи» з іменами мирних жителів, які були розстріляні, закатовані та повішені від час окупації району фашистами в 1941-1943 роках. В 2008 році під авторством О.М.Іващенко видано книгу «Пам’ятки і пам’ятні місця історії та культури на Житомирщині» Попільнянський район. В тому ж, 2008 році вийшла книга «Попільнянщина пам’ятає». До цього переліку можна додати п’ятитомне видання 2008-2011 років «Реабілітовані історією» з іменами осіб, які зазнали політичних репресій та переслідувань. До першої книги «Письменники Житомирщини» 2010 року ввійшли біографічні матеріали та окремі твори наших земляків Миколи Шпака, Василя Кучера, Бориса Остапенка, Миколи Яненка, Андрія Савенця. Видано книги з історичними нарисами сіл Липки (автор В.Балтін), Почуйки ( Г.Махорін), Кам’янка (Н.Прищепа), Паволоч (В.Бленда), Новоселиця (Л.Михальченко). Збірки поезій в цей час видали Людмила Добровольська, Микола Савенець з Корнина, Борис Остапенко з Попільні, Зоя Шкуратівська з Лисівки та інші.

  

 

 
Наступна >
Вони захищали Україну
Хто Online
Лічильник

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten
0 queries executed