Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic  PfeilГоловна сторінка arrow Пошук
Header Pic
Header Pic
Головне меню
Головна сторінка
Структура
Керівництво
Графік прийому громадян
Графік виїзного прийому
Плани роботи
Колегії
Фінансова звітність
Виконання бюджету
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Вакансії
Очищення влади
Спостережна комісія
Розвиток громадянського суспільства
Громадська рада
Доступ до інформації
Інвестиційні пропозиції
Регуляторна політика
Місцеве самоврядування
Місцеві вибори 2015
Місцеві вибори у ОТГ - 2016
Довідник телефонів
Районний сектор УДСНС інформує
Реагування на критику
Наші контакти
Пошук
Посилання
Містобудівна документація
Розпорядження РДА
Нормативно - правові акти
Проекти
Центр надання адміністративних послуг
Адміністративні послуги
Структура та графік роботи ЦНАП
Попільнянщина
Історія Попільнянщини
Запрошуємо до співпраці
Галерея
Попільнянському району - 90 років
Голодомор 1932-33 рр.
Закон України “Про Голодомор 1932-33 рр."
Сторінки людської пам`яті
Свідчення очевидців
Попільнянщина пам’ятає ...
Перелік населених пунктів
Завантажити документ:

Попільнянському району - 90 років Надрукувати Надіслати електронною поштою
20.09.2013

Попільнянський район утворено 7 березня 1923 року постановою «Про адміністративно-територіальний поділ Київщини» у складі Білоцерківської округи  і на той час він складався  з 16 сільських рад.

До складу Житомирської області район увійшов у вересні 1937 року.

Нині в районі налічується 48 населених пунктів: два селища та 46 сіл, які підпорядковані двом селищним і 30 сільським радам. Площа району – 1037 кв. км.

За 90 років район пережив розруху, жахливий голод, війну, часи відбудови.

Трагедія Голодомору 1932-1933 років забрала життя понад 14 тисяч наших земляків. На вшанування їх пам’яті в усіх населених пунктах району нині встановлено пам’ятники та пам’ятні знаки.

В роки Великої Вітчизняної війни понад десять тисяч попільнянців боронили рідну землю від ворога, половина з них не повернулася додому. Четверо синів Попільнянщини удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу, двоє стали повними кавалерами ордена Слави.  В даний час в селах району проживає 84  учасника бойових дій. Це жива історія нашого краю, зразок самовідданого служіння народу і Батьківщині.

Найуспішнішим наш район був у період 50-х – кінця 70-х років. В цей час здано в експлуатацію та розпочали роботу 5 заводів, 13 підприємств, споруджено тисячі будинків, школи, клуби, лікарні, магазини, дитячі садки та багато інших об’єктів.

Далеко за межами Попільнянщини була відома продукція гранітного кар’єру, цукрових, хлібного, консервного, молоко заводів. Завжди в числі передових були райсільгоспхімія, райагробуд, райсільгосптехніка.

Розвивалися колгоспи та радгоспи району, збудовано сучасні ферми і тракторні стани, механізовані токи і сховища для продукції. Досягнення у збиранні зернових культур та цукрових буряків неодноразово відзначалися на обласному та загальнодержавному рівні.

Сьогодні Попільнянщина – має розвинену інфраструктуру сільськогосподарського та промислового виробництва, широку мережу установ соціальної сфери.

Завдяки наполегливій роботі за останні роки Попільнянський район вийшов на провідні позиції в області. За результатами комплексної оцінки розвитку регіону, що здійснює обласна державна адміністрація Попільнянський район займав перше місце в 2012 році та зберігає лідируючі позиції за підсумками останніх рейтингових показників. Це  свідчить про стабільний та послідовний розвиток району.

В районі модернізують виробничі потужності та активно застосовують енергозберігаючі технології 10 підприємств, новий поштовх для розвитку отримало сільське господарство, де працюють 86 агроформувань, створюються додаткові робочі місця та максимально можливі комфортні умови  для підприємців та інвесторів. Сьогодні реалізовуються інвестиційні проекти з будівництва 3-х елеваторів загальною потужністю  до 160 тис. тонн, холодильно – складського комплексу для зберігання до 5 тис. тонн овочів.

Соціальна інфраструктура поповнилась введеними в дію Саверецьким та Миролюбівськими дитячими садками, капітально відремонтованим спортивними об’єктами – стадіоном «Колос» та Паволоцьким спортивним залом, відновленою гідроелектроспорудою в селі Голуб’ятин потужністю 150 квт електроенергії на годину.

Рік за роком попільнянці вносять свій вклад у розбудову рідного краю і України в цілому. Нині можна назвати багато підприємств, колективів, особистостей, котрі є гордістю, опорою, надією нашого району. Це, зокрема,  державне підприємство «Попільнянське лісове господарство», ТОВ «Корнинсир», ПрАТ  Корнинський кар’єр «Леопард», ТОВ «Фарби Кабе Україна» - ці та ряд інших підприємств випускають продукцію, яка цінується не лише в Україні, а й за її межами.

Найбільша цінність краю – це наші працьовиті люди, які своїм розумом, своїми руками, щоденною невтомною працею створюють всі умови для стабільного розвитку району та звеличують благодатну землю Попільнянщини.

Золотими літерами в історію району вписані імена багатьох працівників різних галузей народного господарства і соціальної сфери. За визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку агропромислового комплексу, директору приватної агрофірми "Єрчики" Володимиру Олександровичу Дідківському присвоєно звання Герой України, високих звань «Заслужений працівник сільського господарства України» удостоєно М.Ц.Талька, І.Д.Репу, В.К.Бойчука, Л.М.Кельвича, Є.М.Лозенка, І.І.Пейчева, О.І. Дехтяра, звання  «Заслужених працівників промисловості України» отримали О.Г.Самчук, В.І. Ліптус, «Заслужених лікарів України» - В.А.Станіславчук та А.С.Джунь, «Заслуженого працівника освіти» - В.Д. Кравчук та «Заслужених працівників культури - С. І.Дідус  та В.Г.Зарічний.

Прославляють рідний край і молоді попільнянці, про здобутки та перемоги яких ми ще обов’язково почуємо.

Дорогі земляки!

В день 90-річного ювілею районна державна адміністрація та районна рада щиро дякують всім жителям району за працелюбність, професіоналізм, плідну працю, уміння жити і працювати на благо Попільнянщини, Житомирської області і України в цілому.

З нагоди цієї події прийміть найщиріші побажання міцного здоров’я, безмежного людського щастя, сімейного добробуту. Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення, благородні справи.

Хай і надалі буде плідною ваша нелегка праця на благо рідного краю та держави, твердою віра, непоборною сила духу!

Хай множаться наші добрі справи і завжди на столі ясніє сонцем коровай – символ нашого достатку!

 
< Попередня   Наступна >
Порядок надання житлових субсидій
Вони захищали Україну
Центр допомоги учасникам АТО
Випадкові фотографії
Пам’ятник жертвам голодомору
Пам’ятник жертвам голодомору
Опис: Пам’ятник жертвам голодомору на російському кладовищі в селі Ходорків 2008 р.
Поминальний православний хрест
Поминальний православний хрест
Опис: Поминальний православний хрест по жертвам голодомору 1932-1933 рр. на сільському цвинтарі в селі Романівка. 1998 р.
Дубовий хрест в селі Єрчики
Дубовий хрест в селі Єрчики
Опис: Дубовий хрест на місці захоронення жертв голодомору 1932-1933 років в селі Єрчики. 2000 р.
Курс валют НБУ
Курси валют на PROext
Погода в Попільні
Погода в Україні
Хто Online
Лічильник
Експорт новин

Header Pic
left unten
© 2008-2016 Попільнянська районна державна адміністрація. Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.popilnya-rda.gov.ua
right unten